Сторінкифуерг

середа, 27 березня 2019 р.

Міністр Саєнко і представники ЄС обговорили, як система державного управління може краще реагувати на потреби громадян України


26 березня Україна представила останні результати реформи державного управління під час другого Діалогу високого рівня між Україною та ЄС щодо реформування державного управління в Києві. Цей захід проводиться щороку, і його спільно очолюють Олександр Саєнко, Міністр Кабінету Міністрів України, та Пітер Вагнер, керівник Групи підтримки України в Європейській Комісії.
Реформа державного управління є одним з пріоритетів України, адже без ефективних, компетентних та некорумпованих чиновників країна не здатна успішно впроваджувати амбітні реформи, і ЄС рішуче підтримує ці зусилля.
Міністр Саєнко зазначив: «Краще державне управління не лише сприятиме впровадженню реформ в усіх галузях, але й покращить конкурентоспроможність країни та надання послуг громадянам, що загалом поліпшить життя для всіх. Я реаліст і розумію, що такі зміни не реалізувати за один день. Для всіх країн, які переживали перехідний етап розвитку, реформування системи державного управління було тривалим. Тож і для України це буде довгий і непростий шлях, який натомість є важливим і необхідним. Я надзвичайно радий тому, що Європейський Союз активно підтримує цю ключову реформу».

Пітер Вагнер підкреслив: «Реформа державного управління є фундаментом для більш широких процесів реформування. Україна вже третій рік реалізує Стратегію реформування державного управління, і ми бачимо багато позитивних зрушень. Цього б не сталося без наполегливої роботи Міністра Саєнка та рішучих намірів Прем’єр-міністра України досягти успіху в реформуванні державного управління. Наступним кроком має стати прийняття Закону про адміністративну процедуру, наразі зареєстрованого у Верховній Раді України, який є надзвичайно необхідним для покращення того, як саме адміністративні органи служать громадянам і бізнесу. Прийняття цього закону дозволить упорядкувати численні нечіткі та малозрозумілі процедури, які наразі існують у різних сферах, зібравши їх у єдину, прозору та прогнозовану процедуру для всіх адміністративних дій. Цей закон зменшить можливості для корупції та надасть змогу адміністративним органам виконувати своє призначення, а саме надавати належні послуги громадянам і представникам бізнесу. Ще одним викликом залишається подальше вдосконалення структури оплати праці на державній службі з тим, щоб забезпечити кожному посадовцю справедливу заробітну плату, яка натоміть не є необґрунтовано високою, а належним чином винагороджує важку працю і не ґрунтується здебільшого на довільно визначених виплатах та іноді незрозумілих “преміях”».
Міністр Саєнко наголосив на таких поточних досягненнях у реформуванні державного управління:
Для громадян – наразі працюють близько 800 центрів надання адміністративних послуг, і понад 10 адміністративних послуг доступні для одержання в режимі онлайн.
Для бізнесу та суспільства в цілому – Україна наразі приєднується до кола країн, які є світовими лідерами у сфері відкриття урядових даних. Сьогодні Україна посідає 30-е місце у світовому рейтингу відкритих даних, а також входить до трійки країн, які за останні кілька років досягли найбільшого прогресу в цій сфері.
Для громадян і бізнесу, а також для ефективності державного управління – запуск системи «Трембіта» – платформи обміну даними, яка дозволятиме дедалі більше підвищувати рівень надання державних послуг. Зокрема, громадянам і бізнесу не потрібно буде подавати документи, що вже знаходяться у розпорядженні органів державного управління.
Запровадження електронної системи захищеного обміну документами. Близько 700 державних органів та установ приєднані до цієї системи, в якій щодня реєструють понад 5 тисяч документів, зменшуючи необхідність в обміні паперовими документами.
Покращення функціонування системи державного управління – кілька міністерств провели реорганізацію задля досягнення більшої ефективності та усунення дублювання та часткового перетинання функцій та повноважень. На посади державної служби залучено понад 600 фахівців з питань реформ за результатами конкурсних процедур, під час яких оцінювалися здобутки та компетентність кандидатів. В Україні тепер беруть на роботу завдяки тому, що ви знаєте, а не завдяки тому, кого ви знаєте.
Довідкова інформація:
Після набуття чинності Законом України «Про державну службу» в травні 2016 року, Уряд України схвалив Стратегію реформування державного управління на 2016-2021 роки, яка передбачає поступове оновлення та вдосконалення управління людськими ресурсами, організації міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, стратегічного планування роботи уряду, процесів формування політики, надання послуг громадянам і бізнесу, а також запровадження належного процесу взаємодії між громадянами та державою, електронного врядування та в інших сферах, структурованих навколо європейських Принципів державного управління. Ця реформа вимагає якісного довгострокового планування та впровадження і має бути спрямована на створення прозорого, професійного та мотивованого корпусу державних службовців. Для реалізації реформи державного управління пакет фінансової допомоги Європейського Союзу, схвалений у жовтні 2016 року, передбачає надання допомоги в обсязі 104 мільйони євро (90 мільйонів євро у формі бюджетної підтримки та 14 мільйонів євро у формі технічної допомоги та допомоги за інструментом Twinning). Станом на кінець 2018 року виплачено 25,5 мільйонів євро.

Немає коментарів:

Дописати коментар