Президент Європейського парламенту
Роберта Мецола вважає, що Європейський Союз має реформувати свої інституції,
щоб підготуватися до наступних хвиль розширення, та розпочати формальні
переговори з Україною щодо членства ще до цьогорічного Різдва.
Як повідомляє Укрінформ, про це Роберта
Мецола розповіла в інтерв’ю для британського видання The Guardian.
«Якщо вони (українці) рухаються швидко, ми маємо відповідати цій швидкості» - наводить видання слова політика. На її переконання, лідери Євросоюзу мають прискорити процес входження до ЄС України та країн Західних Балкан, щоб запобігти зростанню російських впливів у цих регіонах. Зволікання з процесом розширення ЄС або їх відштовхування, за її словами, може бути найгіршим рішенням, оскільки може призвести лише до зростання кількості євроскептиків, націоналізму та праворадикальних рухів.
«Мецола хоче, щоб формальні переговори почалися до Різдва. Рішення буде за міністрами країн ЄС, які проведуть формальну зустріч у грудні після того, як Єврокомісія у жовтні оприлюднить доповідь про прогрес України на шляху реформ, необхідних для продовження процесу розширення», - наголошує автор публікації.
За висновком The Guardian, наступна хвиля розширення ЄС може включати Україну, Молдову й Албанію, після чого кількість країн-членів зросте до 30. При цьому очевидно, що подальше розширення ЄС до 32-33 членів потребуватиме рішучого реформування європейської економіки, яка може просто не витримати такого збільшення Євросоюзу.
Видання нагадує, що Роберта Мецола була першим політичним лідером Заходу, який відвідав Україну після початку російського вторгнення 1 квітня 2022 року, коли в столиці України все ще діяв комендантський час, а місто ще було в оточенні російських танків.
Як вже повідомлялося, під час щорічного звернення до Європарламенту «Про стан Європейського Союзу» у вересні поточного року президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн зауважила, що подальше розширення ЄС відповідає його інтересам, але потребує проведення глибоких внутрішніх реформ самого Євросоюзу, включаючи оновлення Угоди ЄС та регуляторних правил щодо розподілу ресурсів.
Немає коментарів:
Дописати коментар