Моніторинговий комітет Парламентської
асамблеї Ради Європи узгодив проєкт рішення щодо визнання повноважень
грузинської делегації.
Про це повідомляє зі Страсбурга
кореспондент "Європейської правди", що має документ у розпорядженні.
У разі ухвалення, членам грузинської делегації заборонять бути членами усіх ключових комітетів ПАРЄ – політичного, юридичного, моніторингового, регламентного та з питання виборів суддів ЄСПЛ, входити до Бюро ПАРЄ, обиратися до керівництва асамблеї, брати участь у її місіях, бути доповідачами тощо. По суті, представники Грузії матимуть право лише голосувати та виступати на сесії, а також ходити не комітети з меншою політичною вагою.
Водночас, цим рішенням, у разі його ухвалення в поточній редакції, ПАРЄ визнає повноваження та депутатів, обраних на сумнівних виборах восени 2024 року, щоб буде трактуватися як підтвердження легітимності парламенту Грузії, попри відсутність у ньому опозиції.
Проєкт рішення ПАРЄ також передбачає, що повноваження грузинської делегації будуть переглянуті на наступній сесії у квітні 2025 року, в залежності від виконання умов офіційним Тбілісі.
Необхідно зауважити, що проєкт пожорсткішав порівняно з початковим варіантом, який ПАРЄ також опублікувала. Зокрема, додалася вимога про початок виборчого процесу для дострокових виборів парламенту, а також додалося визнання наявності у Грузії політичних в’язнів із вимогою щодо їхнього звільнення, що є важливим прогресом. Водночас норми, що тягнуть за собою визнання легітимності парламенту – не змінилися.
Немає коментарів:
Дописати коментар