Сторінкифуерг

понеділок, 2 липня 2018 р.

Євросоюз запустив санкційну процедуру проти Польщі через закон про Верховний суд

Комісія наполягає на тому, що вона "готова продовжувати діалог з питань верховенства права", незважаючи на початок процедури.
Євросоюз відкрив санкційну процедуру проти Польщі у зв'язку з суперечливим законом про Верховний суд, через яку Варшава може втратити право голосу у ЄС. Про це йдеться у заяві Європейської комісії, яка є в розпорядженні ЄвроПравди. 
"3 липня 27 з 72 суддів Верховного Суду ризикують вийти на пенсію. Новий польський закон "Про Верховний суд" знижує пенсійний вік суддів Верховного суду з 70 до 65 років. Ця міра також застосовується до голови Верховного Суду, чий шестирічний мандат буде достроково припинено.

Згідно з законом, нинішнім суддям надається можливість заявити про своє прагнення, щоб їх мандат був продовжений президентом, який може бути наданий терміном на три роки і продовжений один раз. Для рішення президента не встановлені критерії, і немає можливості для судового перегляду цього рішення", - йдеться у заяві.
Таким чином нові закони Польщі "підривають принцип незалежності судової влади", переконані у ЄК.
Також Комісія наполягає на тому, що вона "готова продовжувати діалог з питань верховенства права", незважаючи на початок процедури. Перший етап процедури закінчується позовом до Суду Євросоюзу. 
Варшава має місяць на внесення змін.  Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше виключив можливість внесення змін до закону та подальшого коректування судової реформи.
Євросоюз раніше пригрозив позбавити Польщу права голосу в раді ЄС через судову реформу, але на захист Варшави стала союзна Угорщина. Польща вважає, що законодавчий процес із реорганізації своєї судової влади відповідає європейським стандартам, і називає побоювання Єврокомісії щодо загроз верховенству права безпідставними. У червні Європейська комісія підтвердила, що Польща не виконала ключові вимоги комісії щодо незалежності судів.



Немає коментарів:

Дописати коментар