Сторінкифуерг

середа, 11 липня 2018 р.

В ЄС з безвізу українців пускатимуть за гроші і після перевірки

Виняток зроблять тільки для дітей і людей похилого віку.
У Європарламенті затвердили створення нової Європейської системи інформації про подорожі і авторизації (ETIAS). Постанову підтримали 494 голосами. 115 парламентарів висловилися проти, а 30 - утрималися. Тепер ініціатива повинна бути офіційно прийнята Радою міністрів, а потім опублікована в Офіційному журналі. Планується, що запрацює нова система вже у 2021 році, інформує Ukr.Media.
Відповідне рішення опубліковано в четвер, 5 липня, на сайті Європарламенту.

Підлітків і людей похилого віку перевірять безкоштовно
Незабаром громадяни країн, що не входять в ЄС, які звільнені від візових вимог повинні будуть перед поїздкою в ЄС отримати дозвіл. Мандрівникам, що становлять загрозу безпеці, не буде відмовлено у в'їзді в ЄС.
Заявка буде включати питання про судимості і поїздку до зони конфлікту. Сам дозвіл коштуватиме 7 євро і діятиме три роки або до закінчення строку дії проїзного документа. Для осіб віком 18 років та старше 70 заявка буде безкоштовною.
За запевненням європейських чиновників, нова система дозволить проводити додаткові перевірки безвізових мандрівників і тих, хто може представляти загрозу безпеки, нелегальних мігрантів або тих, хто несе епідемічні ризики.
Таким чином, жителі 60 країн і територій, які звільняються від візових вимог, повинні будуть заповнити електронну форму до їх передбачуваної подорожі, вказати свої особисті дані (включаючи ім'я, дату і місце народження, стать, громадянство, дані закордонного паспорти (термін дії, країну), домашню адресу та контактну інформацію, а також вказати європейську країну, в яку мандрівник має намір відправитися першою справою.
Часті поїздки викличуть підозру
Заявнику необхідно буде проінформувати владу про будь-які обвинувальні вироки за серйозні кримінальні злочини (наприклад, тероризм, експлуатацію дітей, торгівлю людьми, наркотиками, вбивство і зґвалтування), про перебування в конкретних зонах війни або конфлікту, і про будь-які адміністративні рішення, які вимагають від них покинути країну за останні десять років. У разі терористичних злочинів, дані зажадають за період двадцять років, і попросять додаткових роз'яснень по даті і країні винесення обвинувального вироку.
Нова система може стати справжньою проблемою не тільки для наших туристів, але і для заробітчан, кажуть експерти. Якщо система буде бачити, що людина часто перетинає кордон (їздить на заробітки або у відрядження), то це цілком може стати підставою для більш ретельної перевірки, оскільки це може говорити про бажання в майбутньому мігрувати в ЄС остаточно.
До того ж, для країн на кшталт України, як не крути, 7 євро не так вже й мало. Не кажучи вже про те, що сплатити треба буде з банківської карти, якої може не бути. Найімовірніше, кажуть експерти, на ділі відмов у в'їзді стане більше.
«По суті, це ліберальна форма візового режиму, тільки з електронними візами. В першу чергу, в зоні ризику ті, у кого є адміністративні проступки не тільки в Європі, але і в Україні, наприклад, неоплачений штраф. З-за цього цілком можуть відмовити у в'їзді. У кого проблем немає, система «дасть добро» протягом декількох годин», — розповів директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.
Додаткові перевірки для оцінки потенційного ризику
Кожна заявка буде автоматично перевірена по всіх відповідних баз даних, щоб, серед іншого, уточнити, чи був зареєстрований проїзний документ втрачений або вкрадений, і чи перебуває особа в розшуку для арешту. Переважна більшість заявників отримають дозвіл майже відразу, запевняють чиновники.
Якщо при перевірці документів є один або кілька звернень, або позитивна відповідь на будь-яке питання про судимості, поїздки в райони конфліктів і постанови покинути країну, дані перевірятимуться вручну, а ризик безпеки, міграції або епідемії буде оцінюватися індивідуально. При цьому не ясно, що робити людям, отримавшим відмову: ні термінів повторної подачі прохання, ні порядок оскарження поки невідомі.
Ініціатори нових правил кажуть, що нова норма дозволить захистити громадян ЄС від небезпек неконтрольованої міграції і навіть від безлічі недуг. І натякають, що даний захід є лише частиною майбутньої потужної системи безпеки.
«ETIAS подолає існуючий інформаційний вакуум про безвізових мандрівників, оцінивши, чи є вони безпечними, несуть ризики незаконної міграції або високого рівня епідемії, перш ніж вони прибудуть на зовнішній кордон. Нова система буде значною мірою сприяти підвищенню безпеки громадян ЄС. Тому це важливий крок у напрямку більш сильних і розумних інформаційних систем для кордонів і безпеки», — зазначив доповідач парламенту Кінга Гал.

Немає коментарів:

Дописати коментар