Європейський
Союз, щоб уникнути будь-якого вето з боку Угорщини, запропонував створити
на основі добровільної участі фонд ЄС для надання Україні військової
допомоги на суму від 20 до 40 мільярдів євро, включаючи 2 мільйони боєприпасів.
Про це повідомляє Euractiv
з посиланням на останню версію пропозиції, з якою ознайомилися журналісти цього
медіа.
Враховуючи постійну відмову Угорщини брати участь у будь-якій схемі, яка б підтримувала Україну як у військовій, так і в невійськовій формі через канали ЄС, пропозиція була переписана таким чином, щоб включити в неї “країни-члени ЄС, які беруть участь”, пише Euractiv.
В останній версії пропозиції, з якою ознайомився Euractiv, йдеться про те, що країни “заохочуються до надання військової підтримки Україні у 2025 році на попередню суму щонайменше 20 мільярдів євро, яка може зрости до 40 мільярдів євро в залежності від потреб України”.
Як перший крок, лідери мають домовитися про виділення 5 мільярдів євро на 2 мільйони великокаліберних артилерійських боєприпасів у 2025 році, як це пропонується в тексті.
Кожна країна братиме участь відповідно до своєї економічної ваги, або у грошовій, або безпосередньо у натуральній формі. Сам ЄС зарахує 1,9 мільярда євро від прибутків від заморожених російських активів як свій внесок, навіть якщо вони вже були виділені і частково виплачені.
Пріоритетами мають бути великокаліберні артилерійські боєприпаси, системи протиповітряної оборони, ракети, безпілотники, винищувачі, а також будь-яка підтримка у відновленні бригад, що зазвичай включає технічне обслуговування обладнання та нелетальну підтримку.
У більш широкому розумінні, у переліку фігурують “внески країн-членів у гарантії безпеки для України”, без жодних подробиць. І будь-яка інша військова підтримка, яку Київ вважає пріоритетною, буде зарахована як частина цієї схеми, додається в тексті.
Текст був переданий країнам ЄС у четвер, 13 березня, напередодні зустрічі міністрів закордонних справ у понеділок. Лідери зберуться на саміт і наступного тижня, зокрема, щоб обговорити допомогу Україні та посилення своєї обороноздатності, пише Euractiv.
Крайній термін, коли країни можуть висловити зацікавленість у приєднанні до програми, — 30 квітня.
Наступного тижня виконавча влада ЄС планує викласти деталі свого плану вивільнення 800 мільярдів євро для спільних закупівель європейського оборонного обладнання та стимулювання промислового виробництва. У Білій книзі про майбутнє європейської оборони вже передбачені кроки на шляху до єдиного ринку в цьому секторі, а також висвітлені критичні прогалини в обороноздатності, відзначає Euractiv.
Немає коментарів:
Дописати коментар