Європейський
Союз розробляє план з розвитку оборони для стримання Росії та підтримки
України. Проєкт включає інвестиції в розбудову оборонної промисловості.
Про це
повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
Важливими елементами нової політики ЄС є сприяння виробництву зброї всередині блоку і "компаніям-однодумцям з третіх країн", заохочення спільних закупівель озброєнь, спрощене фінансування оборонних проєктів, зосередження на ключових сферах, скорочення бюрократичних бар'єрів для оборонних інвестицій.
"Росія є екзистенційною загрозою для Євросоюзу, і з огляду на її минулий досвід вторгнення в сусідні країни та нинішню експансіоністську політику, необхідність стримування від російської збройної агресії залишиться навіть після укладення справедливої та довготривалої мирної угоди з Україною", - йдеться у проєкті.
У документі також не раз згадується фактор зміни політики США щодо України, Європи та НАТО. Наголошується, що Європа не може прийняти гарантії безпеки США.
"Європа не може сприймати американські гарантії безпеки як належне і повинна суттєво збільшити свій внесок у збереження НАТО", - зазначається у плані і наголошується, що НАТО залишається наріжним каменем колективної оборони в Європі.
У документі також підкреслюється необхідність "спільних закупівель" і надання країнам фінансової потужності для укладення вигідних угод. Європейська комісія "могла б також діяти як центральний закупівельний орган від їхнього імені". У "Білій книзі" названо сім ключових сфер для пріоритетних інвестицій:
· протиповітряна і протиракетна оборона;
У документі вказано кроки для підтримки Україні, серед яких надання 1,5 млн артилерійських снарядів, систем ППО, продовження навчань українських військ, замовлення в українській оборонній промисловості, тісніше залучення України до схем військового фінансування ЄС і розширення коридорів військової мобільності блоку, що охоплюють Україну.
План переозброєння Європи
Нагадаємо, Європейська комісія представила план ReArm Europe на 150 млрд євро для переозброєння Європи. На саміті 6 березня лідери ЄС обговорили цей план і погодили його.
Як пояснювала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, план передбачає надання країнам-членам фіскальний простір для інвестування в оборону.
Як зазначають західні ЗМІ, Франція та Німеччина мають різні погляди на план переозброєння. Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що до проєкту мають бути залучені й інші дружні країни, але президент Франції Еммануель Макрон виступає проти.
Немає коментарів:
Дописати коментар