Сторінкифуерг

пʼятниця, 9 квітня 2021 р.

У ЄК схвалили рішення про "авіаційний безвіз"

 

Угода буде підписана між Україною, ЄС та державами-членами
      Наступним кроком буде внесення проекту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення.
    Європейська комісія схвалила проект рішення Ради для підписання угоди про спільний авіаційний простір з Україною, відоме також як угода про "відкрите небо" або "авіаційний безвіз". Про це повідомив представник України при Євросоюзі, посол Микола Точицький у четвер, 8 квітня.         "Довгоочікувана новина: сьогодні Європейська комісія схвалила проект рішення Ради про підписання Угоди про спільний авіаційний простір. З нетерпінням чекаємо підтримки країн-членів і швидкого укладення угоди", - написав український дипломат у Twitter.
        Наступним кроком буде внесення проекту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення. Угода буде підписана між Україною, ЄС та державами-членами.
        Як повідомляє прес-служба представництва України при Євроcоюзі, укладення цієї угоди сприятиме створенню спільного авіаційного простору між Україною та ЄС на основі спільних цінностей і надійних стандартів ЄС у сфері безпеки польотів, управління повітряним рухом та захисту прав споживачів.
     "Завдяки угоді збільшиться кількість рейсів, розшириться географія, відкриються нові можливості для громадян і бізнесу. Спільний авіаційний простір Україна - ЄС створить умови для нових комерційних можливостей авіаліній України і держав-членів ЄС, а також сприятиме залученню інвестицій в авіаційну сферу України", - йдеться в повідомленні.
         Нагадаємо, угоду про відкритий авіапростір досі не було підписано через британсько-іспанську суперечку про приналежність Гібралтару. Шанс на якнайшвидше підписання дав вихід Великій Британії з ЄС, але на жовтневому саміті Україна - ЄС Брюссель знову переніс це підписання, посилаючись на незавершений процес "розлучення" з Лондоном.
         Пізніше планувалося, що угоду про "авіаційний безвіз" підпишуть у березні під час візиту президента Європейської ради Шарля Мішеля в Україну. Але цього так і не сталося. Про причини розповів глава МЗС Дмитро Кулеба.

Немає коментарів:

Дописати коментар