Сторінкифуерг

середу, 28 березня 2018 р.

Ган нагадав Україні про зобов'язання щодо е-декларацій для активістів

У Єврокомісії розкритикували керівництво України у зв'язку з невиконанням зобов'язання скасувати обов’язкове електронне декларування для громадських активістів.
Про це йдеться в оприлюдненій у середу заяві єврокомісара з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнеса Гана, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Першого квітня спливає дедлайн подачі майнових декларацій громадськими активістами. Українське керівництво не дотрималося своїх зобов’язань. Нескасування поширення цього зобов'язання державних службовців також на громадських активістів суперечить європейським прагненням України», - заявив єврокомісар.
Як відзначається, це суперечить наполегливим рекомендаціям, які надали Україні міжнародні партнери, включаючи ЄС, Венеційську комісію та ОБСЄ.
«Завданням системи декларування статків є допомога у запобіганні корупції з боку державних службовців... Представники громадянського суспільства не є державними посадовими особами. І вимога до них подавати майнові декларації накладає неприйнятне навантаження, здійснює тиск на них та буде використана тими, хто прагне зруйнувати зусилля України в ефективній боротьбі з корупцією», - наголосив Ган.
Єврокомісар також підкреслив, що Україна впродовж попередніх років досягла суттєвого прогресу.
«Український парламент повинен якнайскоріше повернутися до цього питання та скасувати обов’язок майнового декларування для активістів громадянського суспільства та залишити це лише для державних службовців», - заявив єврокомісар.
Як раніше повідомляв Укрінформ, новообраний голова НАЗК Олександр Мангул заявив про скликання 29 березня позачергового засідання, яке планується присвятити питанню подачі декларацій громадськими активістами. 
У Верховній Раді є ініціатива провести 29 березня позачергове засідання з тим, аби скасувати необхідність для громадських активістів декларувати доходи.
27 березня 2017 року Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.
Євросоюз розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

Порошенко згодом просив депутатів скасувати вимогу про зобов’язання громадських активістів подавати електронні декларації.

Немає коментарів:

Дописати коментар